Description
COMP BITZER 4FE-28Y
Price (INC VAT)
ZAR 123,464.67
Product number:
1409103555
OEM Reference:
4FE-28Y
| Product Group : | Semi-Hermetic |
|---|
General
| Product Group : | Semi-Hermetic |
|---|
Compressor
| Swept Volume : | 101.8 m³/h |
|---|
Connections
| Discharge Line Connection Size : | 1 1/8 in, 28 mm |
|---|---|
| Suction Line Connection Size : | 2 1/8 in, 54 mm |
General Information
| Model Number : | 4FE-28Y-4 |
|---|---|
| Number Of Cylinders : | 4 |
Measurements
| Weight : | 196 kg |
|---|
Oil
| Oil Charge : | 4.5 dm³ |
|---|---|
| Oil Type : | BSE32 |