Description
COMP BITZER 4FES-5Y + CCH
Price (INC VAT)
ZAR 107,006.48
Product number:
1409102755
OEM Reference:
4FES-5Y
| Product Group : | Semi-Hermetic |
|---|
General
| Product Group : | Semi-Hermetic |
|---|
Compressor
| Displacement at 50Hz : | 21.78 m³/h |
|---|
Connections
| Discharge Line Connection Size : | 16 mm |
|---|
Electrical
| Max Operating Current : | 10.8 A |
|---|---|
| Power Supply : | 380-400/3/50 V/Ph/Hz |
General Information
| Number Of Cylinders : | 4 |
|---|
Oil
| Oil Charge : | 2.00 dm³ |
|---|
Pressure
| Max Pressure : | 32 Bar |
|---|
Refrigerant
| Refrigerant : | R404A |
|---|
Sound Power/Pressure
| Sound Power Level : | 66 dB(A) |
|---|---|
| Sound Pressure Level : | 69 dB(A) |
Standards
| Enclosure Rating : | IP66 |
|---|