Description
COMP BITZER 4JE-22Y
Price (INC VAT)
ZAR 121,724.02
Product number:
1409103055
OEM Reference:
4JE-22Y
| Product Group : | Semi-Hermetic |
|---|
General
| Product Group : | Semi-Hermetic |
|---|
Compressor
| Swept Volume : | 63.5 m³/h |
|---|
Connections
| Discharge Line Connection Size : | 1 1/8 in, 28 mm |
|---|---|
| Suction Line Connection Size : | 1 5/8 in, 42 mm |
General Information
| Model Number : | 4JE-22Y-40P |
|---|---|
| Number Of Cylinders : | 4 |
Measurements
| Weight : | 190 kg |
|---|
Oil
| Oil Charge : | 4 dm³ |
|---|---|
| Oil Type : | BSE32 |