Description
COMP BITZER 4PES-12Y
Price (INC VAT)
ZAR 81,444.20
Product number:
1409102555
OEM Reference:
4PES-12Y
| Product Group : | Semi-Hermetic |
|---|
General
| Product Group : | Semi-Hermetic |
|---|
Compressor
| Displacement at 50Hz : | 48.5 m³/h |
|---|
Connections
| Discharge Line Connection Size : | 28 mm |
|---|
Electrical
| Max Operating Current : | 22.7 A |
|---|---|
| Power Supply : | 380-400/3/50 V/Ph/Hz |
General Information
| Number Of Cylinders : | 4 |
|---|
Oil
| Oil Charge : | 2.60 dm³ |
|---|
Pressure
| Max Pressure : | 32 Bar |
|---|
Sound Power/Pressure
| Sound Power Level : | 76 dB(A) |
|---|---|
| Sound Pressure Level : | 80 dB(A) |
Standards
| Enclosure Rating : | IP66 |
|---|