Description
COMP BITZER 4TES-12Y
Price (INC VAT)
ZAR 77,399.16
Product number:
1410902555
OEM Reference:
4TES-12Y
| Product Group : | Semi-Hermetic |
|---|
General
| Product Group : | Semi-Hermetic |
|---|
Compressor
| Swept Volume : | 41.33 m³/h |
|---|
Connections
| Discharge Line Connection Size : | 1 1/8 in, 28 mm |
|---|---|
| Suction Line Connection Size : | 1 3/8 in, 35 mm |
General Information
| Model Number : | 4TES-12Y-40P |
|---|---|
| Number Of Cylinders : | 4 |
Measurements
| Weight : | 141 kg |
|---|
Oil
| Oil Charge : | 2.6 dm³ |
|---|---|
| Oil Type : | BSE32 |