Description
COMP BITZER 6FE-50Y
Price (INC VAT)
ZAR 207,142.84
Product number:
1410904655
OEM Reference:
6FE-50Y
| Product Group : | Semi-Hermetic |
|---|
General
| Product Group : | Semi-Hermetic |
|---|
Compressor
| Swept Volume : | 151.6 m³/h |
|---|
Connections
| Discharge Line Connection Size : | 1 5/8 in, 42 mm |
|---|---|
| Suction Line Connection Size : | 2 1/8 in, 54 mm |
General Information
| Model Number : | 6FE-50Y-40P |
|---|---|
| Number Of Cylinders : | 6 |
Measurements
| Weight : | 241 kg |
|---|
Oil
| Oil Charge : | 4.75 dm³ |
|---|---|
| Oil Type : | BSE32 |