Description
COND. UNIT UNEU6220GK
Price (INC VAT)
ZAR 10,981.20
Product number:
1614013200
OEM Reference:
603BAL804AA
| Product Group : | Hermetic-Reciprocating |
|---|
General
| Product Group : | Hermetic-Reciprocating |
|---|
Air Volume/Air Flow
| Air Flow : | 700 m³/h |
|---|
Compressor
| Compressor Model : | NT6226GK |
|---|---|
| Power Supply Compressor : | 240/1/50 V/Ph/Hz |
Connections
| Liquid Line Connection : | 3/8 in |
|---|---|
| Suction Line Connection Size : | 1/2 in |
Electrical
| Max Current : | 7.3 A |
|---|
Fan
| Fan Diameter : | 300 mm |
|---|---|
| Power Supply Fan : | 240/1/50 V/Ph/Hz |
General Information
| Model Number : | UNT6226GK |
|---|---|
| Receiver Volume : | 2.3 dm³ |
Measurements
| Depth : | 485 mm |
|---|---|
| Height : | 372 mm |
| Length : | 405 mm |
| Weight : | 33.6 kg |
R449A Performances
| R449A COP -10C : | 1.87 |
|---|---|
| R449A Cooling Capacity Rated -5°C : | 2.16 kW |
| R449A Cooling Capacity Rated -8°C : | 1.91 kW |
| R449A Cooling Capacity Rated -10°C : | 1.77 kW |
| R449A Cooling Capacity Rated 0°C : | 2.56 kW |
| R449A Power Input -10°C : | 0.95 kW |
R452A Performances
| R452A COP -10°C : | 1.59 |
|---|---|
| R452A Cooling Capacity Rated -5°C : | 2.17 kW |
| R452A Cooling Capacity Rated -8°C : | 1.89 kW |
| R452A Cooling Capacity Rated -10°C : | 1.73 kW |
| R452A Cooling Capacity Rated 0°C : | 2.67 kW |
| R452A Power Input -10°C : | 1.1 kW |
Refrigerant
| Refrigerant : | R449A, R452A |
|---|