Description
COND. UNIT UNJ2212GK
Price (INC VAT)
ZAR 16,253.58
Product number:
1614016200
OEM Reference:
643TAL804AA
| Product Group : | Hermetic-Reciprocating |
|---|
General
| Product Group : | Hermetic-Reciprocating |
|---|
Air Volume/Air Flow
| Air Flow : | 800 m³/h |
|---|
Compressor
| Compressor Model : | NJ2212GK |
|---|---|
| Power Supply Compressor : | 240/1/50 V/Ph/Hz |
Connections
| Liquid Line Connection : | 3/8 in |
|---|---|
| Suction Line Connection Size : | 5/8 in |
Electrical
| Max Current : | 6.5 A |
|---|
Fan
| Fan Diameter : | 275 mm |
|---|---|
| Power Supply Fan : | 240/1/50 V/Ph/Hz |
General Information
| Model Number : | UNJ2212GK |
|---|---|
| Receiver Volume : | 2.3 dm³ |
Measurements
| Depth : | 481 mm |
|---|---|
| Height : | 324 mm |
| Length : | 395 mm |
| Weight : | 38 kg |
R452A Performances
| R452A COP -35°C : | 0.75 |
|---|---|
| R452A Cooling Capacity Rated -15°C : | 1.68 kW |
| R452A Cooling Capacity Rated -20°C : | 1.37 kW |
| R452A Cooling Capacity Rated -25°C : | 1.09 kW |
| R452A Cooling Capacity Rated -30°C : | 0.84 kW |
| R452A Cooling Capacity Rated -35°C : | 0.62 kW |
| R452A Cooling Capacity Rated 10°C : | 2.01 kW |
| R452A Power Input -35°C : | 0.83 kW |
Refrigerant
| Refrigerant : | R452A |
|---|