Description
MLZ015T4A
| Product Group : | Scroll |
|---|
| Product Group : | Scroll |
|---|
| Capacity Control : | Fixed speed |
|---|
| Power Supply Compressor : | 380-415/3/50 460/3/60 V/Ph/Hz |
|---|---|
| Stroke Volume : | 33.77 cm³ |
| Swept Volume : | 33.77 cm³ |
| Technique : | Scroll |
| Connection Type : | Brazed |
|---|---|
| Discharge Connection Height : | 379 mm |
| Discharge Connection Pipe Size : | 1/2 in |
| Discharge Line Connection Size : | 1/2 in |
| Suction Connection Height : | 250 mm |
| Suction Connection Pipe Size : | 3/4 in |
| Suction Line Connection Size : | 3/4 in |
| Cooling Capacity at 50Hz : | 3.3 kW |
|---|---|
| Cooling Capacity at 60Hz : | 4.2 kW |
| Frequency : | 50/60 Hz |
|---|---|
| IP Class : | IP22 |
| LRA : | 30 A |
| MCC : | 7 A |
| Phase : | 3 |
| Power Supply : | 415-460/3/50-60 V/Ph/Hz |
| RLA : | 4.5 A |
| Voltage : | 380/415/460 V |
| Colour : | Blue |
|---|---|
| Model Number : | MCH252GF01 |
| Type : | MLZ015T4LP9A |
| Commodity Code : | 84143081 |
|---|---|
| Country Of Origin : | CHN |
| Diameter : | 165 mm |
|---|---|
| Height : | 412 mm |
| Net Weight : | 30.84 kg |
| Weight : | 30.84 kg |
| Oil Charge : | 1.06 L |
|---|---|
| Oil Equalization : | None |
| Oil Type : | POE |
| Pipe Diameter : | 1/2 in |
|---|
| Higher Active Pressure : | 31.1 Bar |
|---|---|
| Lower Active Pressure : | 26.2 Bar |
| Max Refrigerant Charge : | 3.63 kg |
|---|---|
| Refrigerant : | R134a, R404A, R407A, R407F, R448A, R449A, R452A, R513A |
| Refrigerant Charge : | 3.63 kg |
| File name | Extension | Size |
|---|---|---|
| Safety Data Sheet | 597.33 KB | |
| Conformity Declaration | 1.3 MB | |
| Conformity Declaration | 1.37 MB | |
| Conformity Declaration | 1.17 MB | |
| Conformity Declaration | 393.53 KB | |
| Conformity Declaration | 1.16 MB | |
| Conformity Declaration | 915.78 KB | |
| Brochures | 3.13 MB | |
| Conformity Declaration | 158.36 KB | |
| Brochures | 605.57 KB | |
| Brochures | 798.29 KB | |
| Conformity Declaration | 671.76 KB | |
| Installation Manual | 767.22 KB | |
| Conformity Declaration | 4.47 MB |