Description
MLZ030T5A
| Product Group : | Scroll |
|---|
| Product Group : | Scroll |
|---|
| Capacity Control : | Fixed speed |
|---|
| Power Supply Compressor : | 220-240/1/50 V/Ph/Hz |
|---|---|
| Swept Volume : | 68.79 cm³ |
| Technique : | Scroll |
| Connection Type : | Brazed |
|---|---|
| Discharge Connection Height : | 422 mm |
| Discharge Connection Pipe Size : | 1/2 in |
| Discharge Line Connection Size : | 1/2 in |
| Suction Connection Height : | 280 mm |
| Suction Connection Pipe Size : | 7/8 in |
| Suction Line Connection Size : | 7/8 in |
| Capacity Of Capacitor A : | 50 µF |
|---|---|
| Capacity Of Capacitor B : | 161-193 µF |
| Frequency : | 50 Hz |
| IP Class : | IP22 |
| LRA : | 127 A |
| MCC : | 32 A |
| RLA : | 20.5 A |
| Colour : | Blue |
|---|---|
| Model Number : | MRE510GF01 |
| Type : | MLZ |
| Commodity Code : | 84143081 |
|---|---|
| Country Of Origin : | CHN |
| Diameter : | 184 mm |
|---|---|
| Height : | 455 mm |
| Weight : | 37.20 kg |
| Oil Charge : | 1.57 L |
|---|---|
| Oil Equalization : | None |
| Oil Type : | POE |
| Max Refrigerant Charge : | 5.44 kg |
|---|---|
| Refrigerant : | R134a, R404A, R407A, R407F, R448A, R449A, R452A, R513A |
| File name | Extension | Size |
|---|---|---|
| Safety Data Sheet | 597.33 KB | |
| Conformity Declaration | 1.3 MB | |
| Conformity Declaration | 1.37 MB | |
| Conformity Declaration | 1.17 MB | |
| Conformity Declaration | 393.53 KB | |
| Conformity Declaration | 1.16 MB | |
| Conformity Declaration | 915.78 KB | |
| Brochures | 3.13 MB | |
| Conformity Declaration | 158.36 KB | |
| Brochures | 605.57 KB | |
| Brochures | 798.29 KB | |
| Conformity Declaration | 671.76 KB | |
| Installation Manual | 767.22 KB | |
| Conformity Declaration | 4.47 MB |